Wpisy użytkownika Szara-Ola z dnia 2 kwietnia 2012

Liczba wpisów: 1

szara-ola
 
Przeciętna długość życia szczura to 2,5 do 3 lat.

Długość życia zależy od wielu czynników:

1) jedzenie- dobrze zbilansowana dieta, trzeba pamiętać, że szczurek nie może jeść odpadków. Oprócz suchej karmy jako podstawy wyżywienia należy pamiętać o dodatkach takich jak świeże warzywa, owoce. Szczurki lubią jogurty, śmietanę, jajka, kefir, mięsko (tutaj najlepiej gotowane) jednak takich smakołyków nie daje się im na co dzień

2) ruch- szczurki nie powinny siedzieć cały czas w klatce, choćby nie wiem jak dużej. zwierzątka te potrzebują dużo ruchu

3) choroby- szczurki podatne są na choroby wywoływane przez przeciągi i niskie temperatury należy pamiętać aby unikać takich sytuacji. tu też należy wspomnieć o wszelkiego rodzaju nowotworach, niestety część jest trudna do wykrycia. Z nie przestrzegania punktu 1) i 2) wynikać może także cukrzyca i przebiałczenie, które także są bardzo niebezpieczne.

4) towarzystwo- szczur zwierze stadne, samotny jest zwykle osowiały, mało je, ma mniej siły, nie chce biegać, co bardzo przekłada się na długość życia (choć nie zawsze, jeśli szczurek nie chce zaakceptować towarzystwa, nie należy go zmuszać, znałam samotnika który żył 3,5 roku)

5) wypadki w nieszczuroodpornym pokoju- porażenie prądem, upadek z wysokości, przygniecenie, przydepnięcie, zjedzenie trującej rośliny, wypicie lub zjedzenie napoi i pokarmów szkodliwych (np.cytrusy)

6) bywają także zgony nagłe, bez wyraźniej przyczyny i tak niestety stało się z naszą Whiskey (25.08.2011- 29.12.2011)
Odeszła nagle i bez żadnych objawów. Jak widzicie żyła tylko 4 miesiące. W taki sposób Cola straciła siostrę, ale dzień później pojawiły się maleństwa.

PA060507.JPG